O kredycie konsolidacyjnym z pewnością słyszał każdy, kogo zaczynają powoli przerastać jego comiesięczne zobowiązania finansowe. związane ze spłacaniem pożyczek i kredytów. Zwykle kredyt konsolidacyjny można ubiegać się w banku lub firmie pożyczkowej. Które z tych rozwiązań jest korzystniejsze finansowo?

Kredyt konsolidacyjny w banku

Z pewnością kredyt konsolidacyjny w banku będzie tańszy. Tego typu kredyty są stosunkowo dobrze oprocentowane w skali roku, dlatego też spłacana rata za wcześniejsze zadłużenia rzeczywiście może być sporo niższa, poza tym zwykle tego typu kredyty przeliczane są na więcej lat. Chociaż zadłużenie spłaca się dłużej, raty są mniejsze i nie stanowią już tak dużego balastu dla budżetu. Żeby jednak otrzymać kredyt konsolidacyjny w banku, trzeba mieć dobrą historię kredytową oraz stałe dochody. Jednym słowem nie wszyscy spełnią te wyśrubowane wymagania. Banki bardzo dokładnie weryfikują zdolność kredytową do wzięcia kredytu konsolidacyjnego. Nie chcą zawierać umów z nie wypłacalnymi klientami.

A co z osobami, które mają negatywną historię kredytową?

Kredyt konsolidacyjny w firmie pożyczkowej

Czasami standardy banku mogą być zwyczajnie zbyt mocno wyśrubowane. Nie oznacza to jednak jeszcze, osoba zadłużona nie otrzyma jakikolwiek kredyt konsolidacyjny. Może skorzystać z oferty różnego rodzaju firm pożyczkowych. Część z nich to tak zwane firmy bez BIK, które nie sprawdzają historii kredytowej. Tego typu kredyt będzie z pewnością znacznie droższy niż w banku, jednak też może dać oddech finansowy podczas spłacania. Rata będzie bardziej korzystna niż w przypadku spłacania wielu pojedynczych zadłużeń. Klientami tego typu firm pożyczkowych zwykle są jednak osoby, którym nie udało się uzyskać kredytu w banku.