Osoby, które mają problemy finansowe często przestają myśleć racjonalnie. Należy jednak pamiętać, że bardzo łatwo jest wpaść w spiralę długów. Często zdarza się tak, że dłużnicy nie mają dostępu do tradycyjnych ofert kredytowych. Pożyczki bankowe zwykle są dostępne wyłącznie dla osób z czystą historią. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kredyty gotówkowe od osób prywatnych. Stały się one powszechnie dostępne, a więc niemal każdy może sobie na nie pozwolić. Tutaj jednak pojawia się pytanie – czy jest to bezpieczne?

Ratunek dla osób bez zdolności kredytowej

Oferty kredytowe od osób prywatnych nie generują zwykle zbyt dużej ilości formalności. Oznacza to, że potencjalny kredytobiorca nie jest sprawdzany. Nie ma tutaj znaczenia historia kredytowa, zaświadczenie o zarobkach, czy też bazy dłużników. Z tego względu jest to bardzo często jedyne dostępne rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na kredyt bankowy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie każda tego typu oferta jest uczciwa. Nie można więc podejmować zbyt pochopnej decyzji, gdyż może ona nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Prywatni kredytodawcy mogą ustalić niemal dowolne oprocentowanie, co nie działa na naszą korzyść. Lichwiarskie procenty sprawiają, że dług będzie powiększał się w ekspresowym tempie.

Korzystne warunki umowy

Najtańszy kredyt gotówkowy od osoby prywatnej może być bardziej opłacalny niż chwilówka. Istotne jest jednak to, aby dokładnie przeanalizować warunki umowy. Jeśli nie posiadamy dostatecznej wiedzy, to dobrze jest poprosić o pomoc bardziej doświadczonego znajomego. Należy przede wszystkim sprawdzić oprocentowanie, a także konsekwencje w przypadku braku terminowej spłaty.