Oferta kredytowa banków jest obecnie niezwykle szeroka. Większość placówek bankowych ma do zaoferowania swoim klientom między innymi kredyt konsumpcyjny, który cieszy się ogromną popularnością. Poznajmy go chociaż trochę bliżej.

Kredyt konsumpcyjny przyznawany jest na sfinansowanie określonych potrzeb. Obecnie z pomocą uzyskanych tą drogą pieniędzy można sfinansować:
• wyjazd na wakacje;
• wycieczkę szkolną dziecka;
• zakup pralki, lodówki, kuchenki czy innego rodzaju sprzętu RTV/AGD;
• remont mieszkania.
Kredyt konsumpcyjny to także możliwość opłaty czesnego za studia czy opłacenia bieżących rachunków. Możliwości wykorzystania pieniędzy jest więc całe mnóstwo.

W przypadku kredytu konsumpcyjnego większość banków podejmuje decyzję kredytową bardzo szybko. Niektóre placówki już w ciągu niespełna dwudziestu minut są w stanie udzielić klientowi odpowiedzi odnośnie przyznania kredytu. Jednocześnie formalności są w tym wypadku naprawdę mocno ograniczone. Nie trzeba obawiać się, że bank zażąda dostarczenia mnóstwa dokumentów, których zebranie zajmie nam naprawdę sporo czasu. W przypadku kredytów tego rodzaju banki stosują indywidualne podejście do klienta. Oznacza to, że system spłaty ustalany jest zawsze z klientem i zawsze uwzględnia jego potrzeby oraz oczekiwania. Dzięki temu kredyt konsumpcyjny okazuje się być kredytem najbardziej dopasowanym do kredytobiorcy.

W przypadku kredytów konsumpcyjnych możliwy jest dwojaki sposób pożyczenia pieniędzy przez bank. Zdecydować można się na formę gotówkową, w przypadku której pieniądze trafiają bezpośrednio do ręki kredytobiorcy lub formę bezgotówkową. W tym drugim przypadku chodzi o zakupy ratalne. Kupujmy w systemie ratalnym na przykład pralkę, a bank od razu uiszcza w sklepie opłatę za nią. Następnie my spłacamy kolejne raty, ale nie do sklepu, a do banku. Jest to rozwiązanie wybierane niezwykle często i cieszące się wśród klientów naprawdę ogromną popularnością. Bez wątpienia zasługuje na uwagę.

Kredyty konsumpcyjne uznaje się obecnie za najczęściej zaciągane.