Kredyt gotówkowy to poważne zobowiązanie, dlatego decydując się na taki krok, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Oto najważniejsze z nich.

Zanim złożymy wniosek o kredyt

Jeśli pragniemy starać się o uzyskanie kredytu gotówkowego, pamiętajmy o kilku aspektach. Na początku warto oszacować swoją zdolność kredytową – można skorzystać z kalkulatora zdolności. Ta wartość pozwoli poznać w pewnym stopniu gotowość do zaciągnięcia długu. Dobór oferty do możliwości finansowych klienta także jest bardzo ważny – policz, na jakie zadłużenie możesz sobie pozwolić. Ciekawą opcją jest także pobranie bezpłatnego raportu z BIK (Biura Informacji Kredytowej) i przejrzenie narzędzia, jakim jest ranking kredytów gotówkowych. Osoby z negatywną historią kredytową, mogą się starać o różnego typu pożyczki np. na samochód. Nie zapominajmy i wartości RRSO – rocznej stopy oprocentowanie kredytu oraz całkowitych kosztach związanych z zadłużeniem. Czasami banki wymagają także zakupu ubezpieczenia kredytu lub innych produktów, co generuje kolejne wydatki.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy może być udzielony na określony cel, np. kupno samochodu. Wniosek kredytowy powinien być udokumentowany potrzebnymi informacjami, m.in. informacją o osiąganych dochodach klienta. Banki mają szereg wymogów, które klient powinien spełnić, aby otrzymać kredyt. Nie spełnienie któregoś z nich skutkuje decyzją odmowną. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i zbadać rynek, aby nie wpaść w kłopoty finansowe. Kredyt jest ważnym krokiem, dlatego wymaga odpowiedniego przygotowania i posiadania zaplecza finansowego.

W przypadku kredytu gotówkowego wypełnienie wniosku i złożenie dokumentów nie jest bardzo skomplikowanym procesem. Na każdym etapie pomoc oferuje pracownik banku, którego zadaniem jest także wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i pokierowanie klienta, który pragnie otrzymać kredyt na dobrych warunkach.