Kupowanie na kredyt stało się powszechne. Za pożyczone pieniądze realizujemy nie tylko marzenia o własnym mieszkaniu czy domu, ale także kupujemy przedmioty codziennego użytku, przede wszystkim sprzęt elektroniczny, AGD, meble.

Zakupy przez Internet

Rynek e-commerce jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynkiem gospodarki. Przez internet kupujemy już nie tylko odzież, sprzęt AGD, ale robimy także codzienne zakupy. W przypadku małych zakupów najczęściej do wyboru mamy płatność z konta bankowego lub przy odbiorze.

Coraz więcej sklepów internetowych sprzedających sprzęt elektroniczny, gospodarstwa domowego oferuje możliwość zakupu na raty. W praktyce to kredyt celowy przez internet. To niezwykle wygodny, tani kredyt bezgotówkowy. Wystarczy znaleźć w internecie najkorzystniejszą ofertę zakupu na raty.

Platforma sklepu sprzężona jest z platformą wybranego banku. Wystarczy wypełnić formularz, czasami zeskanować zaświadczenie o zarobkach i czekać na decyzję. Trwa to 2-3 dni, w zależności od banku. Osoby, które już korzystały z takiej formy sprzedaży w danym banku, weryfikowane są w ciągu kilku godzin. Sprzedawca w momencie otrzymania pozytywnej opinii banku wysyła towar do klienta. Szybko, łatwo i wygodnie bez wychodzenia z domu.

Bardzo często jest także taniej. Zarówno banki, jak i sklepy zainteresowane są wzrostem obrotów i zysków. Kredyt bezgotówkowy oferowany jest bez żadnych kosztów dla konsumenta. W rzeczywistości koszty te pokrywa sprzedawca, który dzięki zwiększonemu obrotowi ma większe zyski i mniejsze koszty magazynowania. Wstępnie narzucone marże są na tyle wysokie, że w zupełności pozwalają na pokrycie wszelkich kosztów związanych z promocjami, przecenami, czy kredytami za 0%.